Sohbet ederek iletişim sorununuzu aşabilirsiniz

Ana Sayfa / Sohbet ederek iletişim sorununuzu aşabilirsiniz

Sohbet ederek iletişim sorununuzu aşabilirsiniz

Ozan Urut     10-09-19     Genel, Sohbet     Sohbet ederek iletişim sorununuzu aşabilirsiniz     49 Defa Okundu

İletişim, insanlar için bir gereksinimdir ve bu gereksinim, farklı şekillerde karşılanabilir. Bu seçenekler arasında son dönemde internet üzerinde yer alan platformların önemli bir yer tuttuğunu söylemek yanlış olmaz. Bahse konu platformlar, geçmişte chat siteleri olarak karşımızdayken, günümüzde ise daha çok sosyal medya uygulamaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Buralardan konuşmak, farklı kişilerle iletişim kurmak ve onları tanımak son derece kolaydır. Özellikle gerçek hayatta çekingen olan, fikirlerini açıklamakta zorlanan kişiler için bu tür platformların önemi çok fazladır. Bu tür ortamlar sayesinde insanların özgüvenleri artmakta ve bir anlamda gerçek hayata hazırlanmaktadırlar.

Gerçek hayatta karşı cinsten birisi ile konuşurken ciddi şekilde zorluk çeken bir kişi, tr sohbet olarak bilinen odalar üzerinden yapmış olduğu yazılı konuşmada bunu çok rahat bir şekilde aşabilir. Yazılı olarak yapılan konuşmalarda insanların cevap vermek için normale göre daha fazla zamanı olur ve bu da daha uzun düşünme süresi anlamına gelir. Böylece iletişim kurarken stres yaşayan ve yanlış bir şeyler söyleyeceğinden korkan kişiler, bu korkularını büyük ölçüde aşar. Zaman içinde buradan elde edilen deneyim, insanların gerçek hayatta da benzer şekilde davranmasını sağlayabilir. Kısacası insanların yaşamlarını düzeltme noktasında sanal alemde yapılan sohbetlerin etkisinin son derece fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Mirc aracılığı ile insanlar diledikleri sohbet ağına bağlanarak kendi fikirlerini özgürce paylaşabilirler. Ayrıca burada yer alan farklı odalar, insanların kendi ilgi alanlarındaki kişileri bulmasına yardımcı olur. Siyaset, spor, aşk, politika ve güncel konuların konuşulduğu farklı odaların olması, insanların kendi düşüncelerini özgür bir şekilde açıklayacağı ortamlar anlamına da gelir. Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde, insanların yaşamlarında ciddi bir rahatlama meydana geleceği, kişilerin özgüvenlerinin artacağı ve benzer şekilde yaşamlarının olumlu olarak etkileneceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Susmayiz.Net

Sitemiz; insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanlarını sanal ortamda sosyalleşerek geçirmelerini ve yepyeni arkadaşlıklar kurabilmelerini sağlamak için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com

error: Content is protected !!
ircd hosting
Türkiye sohbet
|
Sohbet
Chat odaları
Sohbet
yetişkin sohbet