Sohbet Aşkı Harbi Aşk

Ana Sayfa / Sohbet Aşkı Harbi Aşk

Sohbet Aşkı Harbi Aşk

admin     04-03-18     Sohbet     Sohbet Aşkı Harbi Aşk     2155 Defa Okundu

Sohbet Askı Harbi Ask

Günün Sohbeti Sohbet Askı Harbi Ask sohbet sanatı, sohbet adabı, konuşma yeteneği, muhabbet insanlar arasındaki tek iletişim kaynağı biz insanlar güzel olan hoşumuza giden her şeyi severiz  maksat muhabbet olsun kahveyi bahane eder kendimize her şekilde konuşma ortamı buluruz.Önemli olan anlaşacak muhabbeti dinlenen kişileri bulmak.

Sevmiyorum boş konuşan insanı konuşurken alaycı tavırlar takınanları muhabbetinde bir şekli şemail olmalı insan illaki konuşmak için konuşmamalı ve ortama göre sohbet olmalı her yerde her şey konuşulmaz ve söylenen sözlerin dinlene bilirliği önemli  eski insanlara nazaran yeni neslin muhabbetleri başka eski insanlar ninelerimiz dedelerimiz anne ve babalarımız konuşmaları dinlenen insanlar şimdiki gençlik konuşma adabına pek uymuyor sayılır tabi herkesi aynı kefeye koymayalım ne gençler var aklı başında kendini bu konuda yetiştirmiş.

Sohbet Askı Harbi Ask kültürümüzde büyük yeri olan konuşma adabının dinimiz dede büyük yeri vardır kısaca dinimizdeki sohbetin önemini örnek vererek bu konuda kendimizi biraz aydınlatalım Şimdi söyleşi diyorlar. Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü teâlânın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.

Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan sohbet arkadaşlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.Sohbet, beraber olmak demektir.

Birkaç salih kimse, bir araya gelip hiç konuşmadan otursalar, sohbet etmiş olurlar. Kalplerinden birbirine sevgi akımı başlar. Allah sevgisi yüksek olanın kalbinden alçak olanın kalbine feyz akar. Bu, bileşik kaplar gibidir. Bileşik kaplardaki sıvı, aynı seviyeye gelene kadar durdurulamadığı gibi, bu akıntı da durdurulamaz. Onun için herhangi bir bahane ile bir araya gelmeli. Bir araya gelince sohbete kavuşulmuş olur. Sohbette muteber bir kitap okunur, büyük zatlardan hürmetle bahsedilirse oraya rahmet yağar.Dinimizde bile sohbetin önemi ne kadar büyük Sohbet Askı Harbi Ask konumuz ile inşallah her ortamda nasıl konuşacağımız konusunda biraz faydalı olmuşuzdur.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Susmayiz.Net

Sitemiz; insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanlarını sanal ortamda sosyalleşerek geçirmelerini ve yepyeni arkadaşlıklar kurabilmelerini sağlamak için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com

error: Content is protected !!
ircd hosting
Türkiye sohbet
|
Sohbet
Chat odaları
Sohbet
yetişkin sohbet