Saç dökülmesine karsı en hızlı çözüm

Ana Sayfa / Saç dökülmesine karsı en hızlı çözüm

Saç dökülmesine karsı en hızlı çözüm

admin     18-02-18     Genel     Saç dökülmesine karsı en hızlı çözüm     1585 Defa Okundu

 Saç dökülmesine karsı en hızlı çözüm

Saç dökülmesine karsı en hızlı çözüm Saç dökülmesi sorunu artık çözümsüz değil. Kendi hücrelerinizin kullanıldığı, ‘otolog mikrogreft’ yöntemiyle saçlarınız eski hacmine kavuşabilir

Dr. Eylem ACAR

Kaç seans gerekir

Saç dökülmesi etkisi genelde saçlı derinin üst bölgelerinde yani alın veya tepe bölgelerinde görülmektedir. Ancak ense ve kulak arkasındaki saç kökleri dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır. İşte otolog mikrogreft yöntemi, bu sağlıklı saç köklerinde özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak, problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta, cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır.

Nasıl bir yöntemdir

Kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet saç kökü lokal anestezi uygulanarak alınır. Bu saç kökleri otolog mikrogreft yöntemiyle özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Tedavi genelde tek seanstır; ikinci seansa belki birkaç yıl sonra ihtiyaç duyulabilir.

Herkese uygulanabilir mi

Saç dökülme nedeni eğer bir enfeksiyona bağlı değilse uygulanabilir. Hatta çok sık kozmetik uygulama, boya ya da kuaför işlemlerine maruz kalan saçlar, özellikle saç kökünün dolaşımını bozarak cansızlaşmasına, parlaklığını kaybetmesine yol açtığı için sadece destek amacıyla uygulanabilir.

Saç ekimine alternatif midir

Saç ekimine yardımcı bir yöntemdir. Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-27 yaşına kadar beklemek durumundadır. Bu dönemde otolog mikrogreft yöntemiyle dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması önemlidir. Ayrıca bu yöntem, hem hızla iyileşme hem de ekilen saçların güçlü çıkması için çok önemli bir destektir. Bu nedenle saç ekimlerinde otolog mikrogreft yöntemini birlikte kullanmaktayız.

Saç dökülmesine karsı en hızlı çözüm

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Susmayiz.Net

Sitemiz; insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanlarını sanal ortamda sosyalleşerek geçirmelerini ve yepyeni arkadaşlıklar kurabilmelerini sağlamak için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com

error: Content is protected !!
ircd hosting
Türkiye sohbet
|
Sohbet
Chat odaları
Sohbet
yetişkin sohbet