İngiltere Sohbet

Ana Sayfa / İngiltere Sohbet

İngiltere Sohbet

admin     19-01-19     Sohbet     İngiltere Sohbet     431 Defa Okundu

İngiltere Sohbet

 

Yurt dışındaki bir çok gurbetçi vatandaşımız için Türkiye sohbet platformu sayesinde yeni yüzler tanıma fırsatı yarattık. Şimdi ise İngiltere sohbet ile burada yaşan arkadaşlarımız için vatan özlemini bir nebzede olsa dindirebilme amacındayız. Kısaca kalitede öncü sitelerin arasında yer alan sitemiz ile  dünya genelindeki tüm muhabbet sever arkadaşlarımızı bir arada tutmak için hizmetler vermekteyiz.

 

İngiltere, Birleşik Krallık oluşturan dört ülkeden en büyük ve en kalabalık olanıdır. Büyük Britanya Adasının büyük çoğunluğunu kaplayan ülke Avrupa‘nın batısında yer alıyor. Kendi dilinde England olarak tanınan İngiltere, tarihte Angleland ismiyle anılıyor. Ülke Anglus Diyarı anlamına gelen bu adı, 5. yüzyılda Saksonlar ile birlikte adayı istila eden Cermen halkı Angluslar’dan alıyor.

 

Tarihi Keltler tarafından başlayan İngiltere bozulmadan günümüze kadar gelen köyleri, kaleleri ve katedralleriyle hayranlık uyandırıcı güzellikte. Dünyada birçok konuda büyük bir etkiye sahip olan İngiltere dili, edebiyatı, okulları, sanatı, müziği, mimarisiyle ve refah düzeyiyle milyonlarca kişinin yaşamak istediği yerlerden biri.

 

Tabi bu güzellikler bulunan Avrupa ülkelerinden biri olan İngiltere’yi gidip görme imkanlarına sahip olmadığımız için İngiltere hakkında bilgilere sadece televizyon kitaplar veya İnternet sayfalarında yer alan yazılar sayesinde bilgi sahibi oluyoruz. Ama şu var ki sohbet platformumuz içerisindeki arkadaşlare bizlere bu ülkenin tanıtımı ve güzellikleri hakkında fevkalede bilgiler veriyorlar. Yıllardır çok sayıda vatandaşımıza ev sahipliği yapan İngiltere’nin büyük kısmı alçak tepelerle kaplı. Ancak kuzeye doğru gidildikçe dağlık alan artıyor. İngiltere’nin omurgası olarak bilinen Pennine Dağları ülkeyi kuzeyden güneye doğru ikiye ayırıyor. Oluşumu yaklaşık 300 milyon yıl öncesine uzanan ülkedeki en yüksek nokta 978 m ile Scafell Pike Zirvesi.

 

İrlanda Denizi, Kuzey Denizi ve Atlantik Okyanusu kıyılarına sahip olan İngiltere’nin Londra, Liverpool ve Newcastle limanları ülkenin önemli limanları sayılıyor. İngiltere’nin iklimi değişken bir yapıya sahip. Gulf Stream sıcak su akıntısının iklimi oldukça etkilediği ülkede kışlar yumuşak, yazlar isen serin geçiyor. Ülkedeki doğal yaşam alanlarında genellikle küçük hayvanlar çoğunlukta, az sayıda büyük memeliler yaşamakta. Diğer adalarında ise ülke çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapıyor.

 

İngiliz geleneksel mutfağının temelini sığır, kuzu, domuz, tavuk ve balık eti oluşturuyor ve bunlar genelde patates gibi sebzelerle servis ediliyor. İngiltere’de en yaygın tüketilen yiyecekler sandviç, börek, kızartmalar, cips ve balık. İngiltere hakkında daha fazla bizlere daha iyi bilgi vermek adına ve oradaki arkadaşlarımızında kendi ülkelerindeki vatandaşlar ile chat yapabilmesi adına sitelerimize giriş yaparak hem muhabbet edebilir, hem de bizleri bu konuda aydınlatabilirler.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Susmayiz.Net

Sitemiz; insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanlarını sanal ortamda sosyalleşerek geçirmelerini ve yepyeni arkadaşlıklar kurabilmelerini sağlamak için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com

error: Content is protected !!
ircd hosting
Türkiye sohbet
|
Sohbet
Chat odaları
Sohbet
yetişkin sohbet