Domain sahibi kimdir?

Ana Sayfa / Domain sahibi kimdir?

Domain sahibi kimdir?

admin     13-11-17     Sohbet     Domain sahibi kimdir?     1868 Defa Okundu

Domain sahibi kimdir?

 

Bu günkü makalemizde Domain sahibi kimdir? sorusuna cevap vereceğiz. Bir çok kişi domain nedir tam olarak bilmez. Ama IRC platformunun bilinçli kullanıcıları bu kelimeye tam olarak hakimdirler. Gelişi güzel ve standart kullanıcılar için ise kanal sahibi kimdir? soruna bu makalemizde cevap verelim istedik.

Susmayiz.NET domainin sahibi olarak nickim Absent, isimim ise Serkan AY’dır. İşte sizlere bu makalede kendimi tanıtacağım.

Sohbet platformlarında yaklaşık 17 yıldır bir çok sunucuda görev yapmaktayım. 1999 yılında daha çocuk yaşlarda internet cafede oyun oynarken bizden büyük, abi olarak hitap ettiğimiz kişiler chat yapıyorlardı. Tabiki chat nedir o zamanlar hiç bilmiyordum. Çok eğlenip bilgisayar başında güler oynarlardı. Bir gün iyice merak edip cebimde o zamanın parası 50 kuruş ile bende bir sohbet sitesi içerisine girdim.

O zamanlar çok sevdiğim Metin Şentürk şarkısından esinlenerek nickimi kara_vicdanli yapmıştım. İlk girdiğim anda bir kaç kişiyle sohbet ettim ve hoşuma gitti. Tabi o zamanlar şimdiki gibi yüzlerce kanal olmadığı için sınırlı sayıdaki sunuculardan biri olan AdaNet içerisine girmiştim.

Yaklaşık 10 gün sonra barmen06 nickinde biriyle tanıştım. Kendisi bana nickimi şifrelemeyi öğretti. Bende o an nerden aklıma geldiyse kara_vicdanli değil de nickimi Cehennem olarak şifrelemeye karar verdim.

Barmen06 nickli abimiz bana irc komutlari hakkında herşeyi öğretti. Üzerimde çok emeği var kendisinin. Tabiki bendede sohbet platformları içinde helper olmak adına büyük bir heves vardı. Bu hevesinde etkisiyle o dönemin en iyi sunucularından biri olan AdaNet’te bir süre sonra tüm komutları öğrenerek helper oldum. O zamanlar herkes helper olamaz ve helperlerin çok büyük karizması olurdu.

Yaklaşık 5 sene AdaNet’te bulunduktan sonra 2004 yılında askere gittim. Askerden geldiğimde tekrardan chat yapmaya başladım. Ama girmiş olduğum sunucu kapanmıştı. Kendime yeni bir sunucu ararken eski bir arkadaşımın TurkAda isminde yeni bir domainle yepyeni bir sohbet platformu oluşturduğunu duydum. Hemen onun yanına gittim ve orada sohbet siteleri hayatıma devam ettim. Kısa bir süre sonra bu arkadaş kimseye haber vermeden domaini satmıştı. Habersiz yapılan bu satıştan dolayı bir çok arkadaşım gibi bende kendimi satılmış hissettim.  Bu sinirle yaklaşık 3-4 sene sanaldan koptum ve hiç girmedim.

 

Yeniden sanala dönüş

4 sene sonra bir gün can sıkıntısına okey oynarken bir de kanallara bakayım, nerede kimler var dedim. O gün SohbetKeyfi isimli sunucuya bir girdim tam girdim. Oradaki domain sahibi Burak ile çok samimi dostluk kurdum. Irc komutlarıyla aram iyiydi ki bu arkadaş bana web site işlerini öğretti. Boynuz kulağı geçer misali web işinde kendimi çok geliştirdim ve bende bir kaç domain alıp oraya linkledim.

Sonrasında Burak’da sanalı bıraktı ve kanal tamamen bana kaldı. Ben bu işten kopamadım ve devam ettim. 2012 yılından beri de çeşitli şekilde domain alıp, belirli kelimelerde kasıp, googlede bir yere getirip satmaya başladım. Şimdilerde halen aynı şekilde sohbet odaları adı altında kendi domainimde chat sohbet hayatıma devam etmekteyim.

Yıllardır bu işin içinde olduğumdan buradaki kullanıcıların ne ne istediğini çok iyi bilmekteyim. Bu yüzden sizlerin en kaliteli ve en keyifli saatleri geçirebilmesi adına elimden gelen herşeyi fazlasıyla yapmaktayım.

İşte Susmayiz.NET Domain sahibi kimdir? sorusunun cevabını bu makalede buldunuz. Ve bu makalede benimde sanal hayata nasıl girdiğimi tam olarak öğrenmiş oldunuz. Makaleme son verirken hepinize bol sohbetli günler diliyorum. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Susmayiz.Net

Sitemiz; insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanlarını sanal ortamda sosyalleşerek geçirmelerini ve yepyeni arkadaşlıklar kurabilmelerini sağlamak için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com

error: Content is protected !!
ircd hosting
Türkiye sohbet
|
Sohbet
Chat odaları
Sohbet
yetişkin sohbet