Chat sohbet odaları

Ana Sayfa / Chat sohbet odaları

Chat sohbet odaları

admin     22-04-19     Sohbet     Chat sohbet odaları     156 Defa Okundu

Chat sohbet odaları

Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuz Chat sohbet odaları olacaktır. Bizler sanal dünyanın sanal insanları olarak görünürüz. Ama aslında insanları sanal olarak görmemek gerek. Bu platformlardaki herkes insandır, her nickin altında bir insan var sonuçta. Her ne kadar bazılarımız sohbet chat platformlarına katılan kişileri sanal olarak görüyor olsa da nefes alan, gururu onuru olan insanlarız. Bunu unutmayarak karşımızdaki kişiler ile kuracağımız iletişimlerde saygıyı elden bırakmamak gerek.

Sanaldaki insanlardan konu açılmışken bu konu üzerinde biraz konuşmakta fayda görüyorum. Yıllar var ki hepimiz arkadaşlık hizmetleri veren sohbet siteleri içerisinde bulunmaktayız. Yazılı sohbet yada sesli chat, görüntülü sohbet her ne olur ise olsun ziyaret ettiğimiz ortamlarda çeşitli şehirlerden çeşitli ülkelerden insanla ile tanışmak, arkadaş edinmek güzel bir şeydir. Sanalda olsa insanı insan olarak görmek özelliğine sahipsek tabi kısacası değerini bilenlere kurucularının sunmuş olduğu bu hizmet hepimiz için faydalı bir hizmettir.

Chat sohbet odaları

Chat sohbet odaları

İnternet ortamlarındaki chat sohbet odaları içerisindeki bayan veya bay ziyaretçiler herkes değil tabi ki genel olarak konuyu ele alırsak sunulmuş olan bu hizmetin değerini bilmeyip katıldığımız her ortamda huzursuzluk çıkarmayı başarıyoruz. Karşımızdaki kişileri canlı kanlı insan olarak değilde sanaldan ibaret olduğunu düşünen kişiler, sırf egolarını tatmin etmek için huzuru bozarak insanları tedirgin ediyorlar. Hatta işi o kadar rezil bir hale getirerek karşımda bayan demeyerek argo, küfür, kişileri rencide ederek ağza alınmayacak sözler bile söyleyebiliyorlar. Bu gibi davranış sergileyen insanlara hal ve hareketlerine bakınca insanlık nerede, gençlik nereye gidiyor diye düşünmeden edemiyoruz.

Sohbet platformlarında olumsuz tavırlar takınan bu tür insanlar agresif tavırlar ile kötü sözleri sarf eden kişiler bilmiyorlar ki kendi kişiliklerini karakterlerinin ne kadar bozuk olduğunu ortaya koyuyorlar. Her şeyden önemlisi sanalda olsa bir toplum içerisinde edebimizi seviyemizi ahlakımızı unutarak insani davranışların dışına çıkmamamız gereklidir.

Chat sohbet odaları kurucularını ele alacak olur isek bu emeklerine saygısızlık ettiğimiz bir yana birde bu insanları yapmış olduğumuz olumsuz davranışlarımız ile ne kadar yıprattığımız da göz önündedir. Gerçekten insanların maddi ve manevi emeklerini yok saymaktalar. Bence biraz daha duyarlı olunmalı, bizler için bedava olarak sunulan hizmetlerin değerini bilerek kimseyi mağdur etmememiz gerek.

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Susmayiz.Net

Sitemiz; insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanlarını sanal ortamda sosyalleşerek geçirmelerini ve yepyeni arkadaşlıklar kurabilmelerini sağlamak için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com

error: Content is protected !!
ircd hosting
Türkiye sohbet
|
Sohbet
Chat odaları
Sohbet
yetişkin sohbet