Belçika sohbet siteleri

Ana Sayfa / Belçika sohbet siteleri

Belçika sohbet siteleri

admin     13-10-18     Sohbet     Belçika sohbet siteleri     826 Defa Okundu

Belçika sohbet siteleri

Belçika sohbet siteleri özgürce sohbetlerin tek mekanı olup Türkiye ve dünya genelinden her yaşta beylere ve bayanlara hitap etmektedir. Ama genel manada site içerisinde Belçika’da yaşayan Türk vatandaşlar bulunmaktadır.

Türkiye sohbet olarak bilinen sitemizde, Avrupa ülkelerinde yaşayan herkese ve Türkiye’deki vatandaşlarımıza tanışma ve arkadaş olma imkanı sağlıyoruz. Bu sayede tüm ziyaretçilerimiz karşılıklı iletişimlere geçerek bir birlerinin yaşadıkları yerler hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Sohbet adı altında hem yurt içi hem de yurt dışında emin adımlarla ilerliyoruz. Inşallah Cenab-ı Allah’da bir kaza ya da bela vermediği sürece bu alanda en iyi yerlerede geleceğiz. Chat platformumuzun bugünkü konusu Belçika sohbet siteleri idi. Ama makalemizin devamında dilerseniz Avrupa ülkelerinden bir tanesi olan Belçika’yı tanıyalım.

Belçika Nüfusu çoğunlukla Flemenkler, Almanlar ve Fransızlardan oluşan ülkede yaklaşık 11 milyon insan yaşıyor. Ülke nüfusunun %97’si şehirlerde yaşıyor. 30 bin kilometrekarelik alana sahip Belçika bu haliyle dünyanın en yoğun nüfuslu ülkelerinden biri. Ülkede resmi bir dil yok. Felemenk topluluklarının yaşadığı kısımlarda Felemenkçe, Fransız topluluklarının yaşadığı kısımlarda Fransızca, Almanya’ya yakın kısımlarda ise Almanca konuşuluyor.

Brüksel ülkenin başkentliğinin yanı sıra Avrupa Birliğinin de başkentliğini yapıyor. Ayrıca NATO Merkez Karargahı da Brüksel’de bulunuyor. Ülkenin Brüksel’den sonra ikinci büyük şehri ve dünyanın elmas üretiminin de başkenti sayılan Antwerp.

19. yüzyılda Endüstri Devrimi’ne katılan ilk Avrupa ülkesi olan Belçika 2007’de dünyanın en büyük 15. ticaret ülkesi seçildi. Belçika, doğal, uyumlu şehirlere sahip olup en huzurlu ülke sıralamasında ilklerde yer alıyor.

Belçika çikolatasıyla dünyaca ünlü. 400 yıldır çikolata üretilen ülkede yılda 220 bin ton çikolata üretiyor. Dünyada üne sahip üç çeşit Belçika gofreti var. Daha büyük olan ve çilek ya da dondurmayla yenen Brüksel gofreti, daha ince olan ve kahvaltıda yenen Galettes ve en çok tercih edilen Liege gofreti. Brüksel Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük çikolata satış noktası olarak biliniyor.

Fransız patates kızartması Fransızlar’a ait olmasına rağmen Belçikalılar bu yiyeceğin kendilerine ait olduğunu iddia ediyor ve iki ülke arasındaki tartışma hala devam ediyor. Dünyanın ilk bira akademisi 1999 yılında, Belçika’nın Limburg Eyaleti’nde bulunan Herk-de-Stad’ta açıldı. Ülke 1100’den fazla bira çeşidine sahip.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Susmayiz.Net

Sitemiz; insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanlarını sanal ortamda sosyalleşerek geçirmelerini ve yepyeni arkadaşlıklar kurabilmelerini sağlamak için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com

error: Content is protected !!
ircd hosting
Türkiye sohbet
|
Sohbet
Chat odaları
Sohbet
yetişkin sohbet