842
WhatsApp’taki açık ortaya çıktı

WhatsApp’taki açık ortaya çıktı


WhatsApp’taki açık ortaya çıktı

WhatsApp’taki açık ortaya çıktı Silinen mesajları okumanın yolu bulundu WhatsApp, yayımladığı yeni bir özellik ile kullanıcıların grup ya da bireysel sohbetlerde gönderdikleri mesajları 7 dakika içinde hem kendi hem de alıcı kişilerin cihazlarından kaldırmalarına imkan sağlamıştı. Webtekno‘da yer alan habere göre

bu özellik sayesinde yanlışlıkla gönderilen ya da yanlış kişiye gönderilen mesajlar karşı taraf görüntülemeden silinebildiği için herkesten sil özelliği, kullanıcılar tarafından fazlası ile sevilmişti. Fakat her yazılımın olduğu gibi herkesten sil özelliğinin de bir kusuru bulunuyor

Geçtiğimiz aylarda çok beklenen ‘atılan mesajı silme’ özelliğini kullanıma sunan WhatsApp’ta bu özelliğin bir açığı tespit edildi. Bulunan bu açıkla silinen mesajların okunabileceği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda çok beklenen ‘atılan mesajı silme’ özelliğini kullanıma sunan WhatsApp’ta bu özelliği anlamsız kılan bir açık bulundu.

keşfedilen açığı bakılırsa herkesten sil özelliği her zaman amaçlandığı gibi çalışmıyor. Zira eğer bir kişi mesajınızı alıntılarda, mesajı silseniz de alıntılanan kutucukta görüntülenmeye devam ediyor.

WhatsApp, birkaç ay önce kullanıcıların grup ya da bireysel sohbetlerde gönderdikleri mesajları 7 dakika içinde her iki taraftan da sile bilmelerine imkan sağlamıştı.

Android bildirimleri, telefondaki fotoğraflar ve belgeler gibi medya dosyaları gibi depolanmıyor fakat yine de kullanıcılara görmeleri istenmeyen mesajları kısıtlı da olsa okuma şansı tanıyor. Henüz WhatsApp tarafından kapatılmayan bu açığın yakın zamanda yayınlanacak bir güncellemeyle giderilmesi bekleniyor.

 

WhatsApp’taki açık ortaya çıktı

YORUMLAR

error: Content is protected !!
Türkiye Sohbet | Mobil Sohbet | Sohbet Odaları | Dizi izle |