396
son dakika önemli Afrin açıklaması

son dakika önemli Afrin açıklaması


son dakika önemli Afrin açıklaması

son dakika önemli Afrin açıklaması Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası son dakika önemli açıklamalarda bulundu. Zeytin Dalı Harekatı için “Bölgedeki terör örgütleri ve en son terörist temizleninceye kadar devam edecek” dedi. ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın açıklamalarına karşılık veren Bozdağ, ABD’ye “İşbirliğinin yolu belli. Silah vermeyi durdurmak ve verilen silahları toplamaktır” çağrısında bulundu. Harekatla ilgili son bilgileri paylaşan Bozdağ şehit ve yaralı askerimiz yoktur” dedi.

SON TERÖRİST TEMİZLENİNCEYE KADAR”

Bozdağ, “Zeytin Dalı Harekatı meşru ve uluslararası hukuka uygun. Harekat sırasında ve süresinde sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat gösterilmektedir. Bu harekat bölgede yaşayan Kürtlere karşı yapılan bir harekat değildir. Harekata aziz Türk milletinin desteği tamdır. Bölgedeki terör örgütleri ve en son terörist temizleninceye kadar devam edecek” dedi.

“HAREKATIN HEDEFİ AFRİN BÖLGESİDİR”

“Operasyonun Afrin sınırında devam edeceğine ilişkin garanti verildiği” iddialarıyla ilgili olarak Bozdağ, “Türkiye’nin Rusya’ya veya başka bir ülkeye verdiği herhangi bir garanti yoktur. Amaç Afrin bölgesini teröristlerden temizlemektir. Harekatın hedefi Afrin bölgesidir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

error: Content is protected !!
türkiye sohbet | sohbet | sohbet odaları