495
İdeal Sohbet

İdeal Sohbet


İdeal Sohbet

 

İdeal sohbet Türkiye’nin en eski ve en köklü sunucularından birisidir. Bir döneme damga vuran bu sunucu yüzlerce kullanıcısı ve kanal genellerindeki kaliteli sohbetleri ile IRC platformlarında büyük bir ünvana sahiptir.

 

Son bir kaç yıla kadar domain sahibinin ilgisizliği yüzünden tamamen bitmiş olsa da halen oraya girip sohbet eden bir kaç kullanıcısı bulunmaktaydı. Domainin sahibi olan Adrenalin nickli arkadaş, kardeşi olan Sky nickli kişiye tamamen domainin tüm haklarını devretmesiyle beraber ideal yeniden eski günlerine döndü. Üstün bir çalışma ile yine ideal sohbet ismini kısa zamanda tüm Türkiye’ye duyuran Sky ise belli bir potansiyel yakaladıktan sonra domaini farklı kişilere satarak kendine yeni bir sunucu açtı ve burada IRCD yaşantısına devam etmekte.

 

Chat yapmak için en ideal adresiniz sloganı ile halen hizmet vermekte olan bu köklü site şu an cagatay nickli arkadaşın önderliğinde TRsohbet ile birleşmiş durumdadır. Bu birleşim tamamen ideal sohbet platformunun zararına olmuş olsa da domaini alan arkadaş da kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmek zorunda kalmıştır. Zarardan kastım yılların sunucusu olan idealin artık tamamen ortadan kalkması ve o ismin bir kaç aylık bir zaman zarfında isminin dahi unutulup eski günlerini bir daha asla bulamayacak olmasındandır.

 

Sonuç olarak yılların eskitemediği ve eki tüm sohbet odaları kullanıcıların bildiği bu site bundan sonra başka bir sunucu ile birleşmesinden dolayı pek de bilinecek gibi durmuyor. Tabi ki bunada bizlerin yapabileceği herhangi bir şey yok. Sadece geçmişi yad etmek adına eski kullanıcıları güzel bir şekilde ideali hatırlaya bileceklerdir.

YORUMLAR

error: Content is protected !!
Türkiye Sohbet | Mobil Sohbet | Mirc Sohbet | Forum Sitesi |